Gamybos istorija arba kaip gimė autentiškos rusiškos pirties krosnelės ir katilai “Gefest GFS

Pirmiausia pažvelkime į “Technolit Russia” – “Gefest GFS” gamintojos – istoriją: “Technolit” (Gefest GFS) kūrėjas yra Karenas Lavrentjevas. Karen Karen yra bendrovės “Technatur”, kuri jau 30 metų gamina ketaus gaminius, kūrėja. Pirties gamyba jis pradėjo domėtis maždaug prieš 15 metų. Tuomet žmonių požiūris į pirtį buvo gana paprastas. Buvo manoma, kad bet koks malkomis kūrenamas pirties degiklis pagamins puikią pirtį, nesvarbu, koks būtų gamintojas ar konstrukcija. Taip apie pirties krosneles manė bene 95 % žmonių. 

Tuo metu įmonė gamino komponentus pertraukiamoms krosnelėms ir negalėjo suprasti, kodėl prieš 12 metų žmonės pirko pirties krosneles, kurios kainavo 3 000-4 000 EUR, ir kodėl kai kurie klientai neįvertino malkomis kūrenamos pirties krosnelės už 150 EUR, kurią buvo galima įsigyti bet kurioje pirties reikmenų parduotuvėje.

Lietuvoje išliko panašus scenarijus – požiūris arba įspūdis apie teisingą pirtį prieš 15 metų. Vyravo tos pačios pirties tipo krosnelės, o supratimo apie tikrą lietuvišką pirtį buvo mažai. Šiomis dienomis nuomonė gerokai keičiasi dėl plačios informacijos prieinamumo, tačiau pirties tipo pečių pirtys ir toliau vyrauja.

Gefest GFS kūrėjas ėmė tuo domėtis ir pastebėjo, koks didžiulis skirtumas tarp įprastos pirties krosnelės ir pertraukiamos pirties krosnelės ar net juodosios pirties. Šių pirčių jaukumo negalima supainioti su niekuo kitu. Išryškėjo keli esminiai aspektai. Tai buvo 60/60 santykis tarp generuojamo garų kokybės ir temperatūros. Tada pradėjome galvoti, kaip sukurti tokią pirties krosnelę, kurią būtų galima įmontuoti net ir į nedidelę garinę, bet kuri vis tiek generuotų tokį pat našumą. Kad nereikėtų kūrenti 4-5 valandas, sunaudoti daug malkų, valyti pelenų ir pan.